¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Puuvillakasvatajad kaebavad Monsanto kohtusse

27.02.2006

90 Texase puuvillakasvatajat otsustasid kaevata Monsanto kohtusse vigase puuvilla turule toomise eest. Lisaks Monsantole otsustasid põllumehed kohtusse kaevata ka Monsanto puuvilla tootvaid ja müüvaid firmasid Delta & Pine Land Co ning Bayer CropScience LP.

Monsanto keeldus süüdistusi omaks võtmast ning nõudis kohtuasja patamist ning probleemide lehndamist vahekohtus (arbitraazhis). Pooled puuvillaksvatajad leidsid, et see on vastuvõetav, kuid pooled kavatsevad edasi võidelda selle vastu, mida nad nimetavad "pikaaegseks valetamispoliitikaks" Monsanto poolt.

Põllumeeste põhiliseks kaebuseks on see, et Monsanto puuvill, mis on loodud herbitsiidikindel olema, ei ole seda päriselus. Kõrgetel temperatuuridel ja põuatingimustes puuvilla sisestatud promootor käivitu korralikult ning kui põllumehed töötlevad puuvilla herbitsiidiga, mõjub see lisaks umbrohule ka taimele endale, milelt ulemsuena põllud on täis närtsinud taimi.

Põllumehed väidavad, et Monsanto teadis seda ette, kuid ei teavitanud sellest põllumehi, kuna sel juhul oleks puuvillakasvatajad Monsanto herbitsiidi - Roundup´i - ostmata jätnud.

Allikas: Reuters