Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Liha- ja piimatööstus tapab vihmametsa

Daily Telegraph

20. juuli 2010

Iga aasta langetatakse üle 350 000 vihmametsa, et kasvatada sojauba, millest enamus on geneetiliselt muundatud.

Seejärel imporditakse seda loomasöödaks Suurbritanniasse (ja mujale Euroopasse - tõlk.), et varustada tööstusliku loomakasvatust, mis toodab supermarketikettidele odavaid liha- ja piimatooteid.

Keskkonnaorganisatsioon Friends of the Earth (FoE) sõnul hävitavad tarbijad liha ja piima ostmisega kaudselt vihmametsa ja organisatsioon kutsub tarbijaid üles vähendama tarbitava liha kogust ja asendama see taimse toiduga.

FoE viitab uuele Kuningliku Põllumajanduskolledþi uurimusele, milles märgitakse, et kui vaid 8% Suurbritannia põllumajandusmaast kasutataks loomasöödaks sobivate kultuuride kasvatamiseks, saaks seeläbi vähendada Lõuna-Ameerikast tänasel päeval imporditava sööda hulka poole võrra.

FoE esindaja Sandra Bell näeb imporditava sööda koguste suurenemise põhjustena tarbija soovi osta odavat liha. Bell´i sõnul peaks valitsus toetama põllumehi, kes karjatavad loomi ja kasvatavad ise söödakultuure, mitte ei sõltu väljastpoolt toodavast geneetiliselt muundatud söödast.

http://www.telegraph.co.uk/earth/agriculture/7900486/British-meat-and-dairy-is-destroying-rainforests.html

Samal teemal:

UK could cut Amazon soy imports with home-grown peas and beans (The Ecologist, 21. juuli)
http://www.theecologist.org/News/news_round_up/543570/uk_could_cut_amazon_soy_imports_with_homegrown_peas_and_beans.html