Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA Põllumajandusministeeriumil puuduvad korralikud andmed GM-kultuuridega toimuva kohta
USA Põllumajandusminsiteeriumil puuduvad korralikud andmed muundkultuuridega toimuva kohta

30. detsember 2005

Washington, D.C. – Uurijate sõnul pole Ameerika Ühendriikide Põllumajanduse Ministeeriumil (USDA) õnnestunud kontrollida korralikult geneetiliselt muundatud põllukultuuride, k.a. meditsiiniliseks ja tööstuslikuks tarbeks kemikaale tootma loodud taimede, põllukatseid.

USDA peainspektori poolt avaldatud aruandes seisab, et ministeeriumil puuduvad algandmed põllukatsete asukoha ning viljasaagiga pärast viljalõikust toimuva kohta.

See aruanne on hoop väljavaadetele arendada geneetiliselt muundatud maisist ravimite mass-tootmisega tegelev tööstusharu. Iowa kuberner Tom Vilsack kutsus seda ideed kunagi “meie riigi tulevikuks”.

Peainspektori juurdluse ajal avastasid audiitorid, et kaks suurt farmatseutiliste põllukultuuride viljasaaki jäi USDA teadmata ning loata katsealadele lattu seisma. Uurijad lisasid, et 2003. aastal ei teostanud ministeerium ravimkultuuride katsepõldude seiret ametnike poolt väidetud sagedusega. Aruandes on öeldud, et käesolevad (USDA) eeskirjad, korraldused ja menetlusviisid ei ole piisavad tagamaks põllumajandusliku biotehnoloogia ohutut kasutusele võtmist.

Loe edasi:
http://www.elfond.ee/alaleht.php?id_kategooria=971&keel=eesti