¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Uus ost laiendab Syngenta tegevuse suhkrupeedile

Dow Jones Newswire, USA

27. mai 2010

Põllumajanduskemikaale tootev firma Syngenta AG teatas neljapäeval, et omandas Saksamaal asuva Nordzucker AG käest suhkrupeediharu Maribo Seed 48 miljoni euro eest, tugevdades seega oma turuhaaret.

/...

/Syngenta on müügiarvudelt maailma kolmas seemnefirma, jäädes maha vaid Monsantost ja DuPont´ist. Viimaste aastate jooksul on ta aktiivselt kokku ostnud erinevaid seemnefirmasid, mis tegutsevad salati-, päevalille-, soja- ja maisiseemne valdkonnas. Syngenta on kulutanud sellele mitusada miljonit eurot.

Firma eeldab, et seemnesektori kasv maailmaturul jätkub lähiaastatel, sedamööda kui põllumeeste arv suureneb, haritava maa hulk aga väheneb. Alates 2000.a. on maailma seemneturg kasvanud pea 60% ja selle suuruseks hinnatakse praegu 26 miljardit USD. 2020. aastaks ennustatakse, et seemneturu aastane müük moodustab umbes 40 miljardit USD (allikas: põllumajandusäri konsulteerimises spetsialiseeruv firma Phillips McDougall).

Terve lugu:
http://www.nasdaq.com/aspx/stock-market-news-story.aspx?storyid=201005270459dowjonesdjonline000378&title=syngenta-broadens-seeds-business-with-sugar-beet-buy