¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Taani muudab GMO reegleid

Økologisk Landsforening,
Landbrug og Fødevarer

27. mai 2010

Taani Parlament võttis täna ühehäälselt vastu otsuse, et GMO poliitika peaks muutuma. Parlament tegi valitsusele ka ülesandeks töötada selle nimel, et EL liikmesriikidel oleks õigus keelata GMO-de kasvatamine.
Otsuse tagamaad peituvad selles, et Taani kooseksisteerimise seadus oli esimene, mis EL-s vasti võeti (2004) ja sellest ajast peale on ilmsiks tulnud paljud uued GMO mõjud, nagu nt superumbrohud ja taimekaitsevahendite kasutuse suurenemine, samuti on muutunud aina selgemaks, et GM materjali täielikult kontrollida on praktiliselt võimatu. Parlament nõuab valitsuselt uute läbirääkimiste alustamist Euroopa Komisjoniga seaduse muutmise küsimuses.

Lisaks otsustas Parlament, et peab tagama sõltumatute tervise- ja keskkonnauuringute teostamist GMO-de ohutuse tagamiseks, sealhulgas peab tagama ka teadlaste juurdepääsu GMO seemnetele, et nad saaksid uuringuid teostada.

http://www.okobarn.dk/baeredygtigt-forbrug/aktuelt-om-oekologi/oeko-nyheder/2010/maj/enigt-folketing-danmark-skal-have-ny-gmo-lov.aspx
http://www.lf.dk/Aktuelt/Nyheder/2010/Juni/GMO_udspil.aspx