Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
"Kuhjatud geenidega" GMOd - bioohutuse õudusunenägu

"Kuhjatud geenidega" GMO all peetakse silmas sellist GMO-d, mis sisaldab rohkem kui ühte geneetilise muundamise teel sisestatud geeni. 
Üks vastuolulisemaid mitme geenida GMO-sid, Smartstax mais, mis sisaldab kaheksat geneetilise muundamise teel saadud geeni, on saanud 2009. aasta jooksul kommertskasutuse loa USA-s, Kanadas, Jaapanis ja Lõuna-Koreas.
Kuhjatud geenidega GMO-dele on riskianalüüsi tegemine väga keeruline ja bioloogilise ohutuse seisukohast nõuavad nad rohkem analüüsivõimekust, kui olemasolevatel süsteemidel võimekust on.
Alates 2005. aastast on kuhjatud geenidega GMO-de kasvatamise pindala peaaegu kolmekordistunud ning jõudnud pea 30 miljoni hektarini.

Kuhjatud geenidega GMO-de loomine ja arendamine on samamoodi käputäie maiilma suurima biotehnoloogiafirma käes. Kuhjatud geenidega GMO-de loomise eesmärgina käiakse välja "kliimakindlate" GMO-de loomise, toidujulgeoleku suurendamise ja muud üllad eesmärgid, ent kui vaadata, kui palju suurendab kuhjatud geenidega GMO-de loomine kasumivõimalusi ning milliseid uusi teid avab see elusorganismide patenteerimiseks, võib ka oletada, et maailmaparandamine ei ole kuhjatud geenidega loomisel ainus, ega ka peamine motivatsioon.

http://www.biosafetyafrica.org.za/index.php/20100304290/The-GM-stacked-gene-revolution-A-biosafety-nightmare/menu-id-100026.html