Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Anna oma hääl GMO-vaba Euroopa toetuseks!

Avaaz, Greenpeace, Friends of the Earth
märts 2010

Uus 2009. aastal moodustatud Euroopa Komisjon, mille presidendiks jäi taas Barroso,  on otsustanud jätkata geneetiliselt muudnatdu taimede läbisurumisega Euroopasse.

Uue tervisevoliniku John Dalli  üheks esimeseks amnetlikuks sammukssai otsus lubada -  esmakordselt 12 aasta jooksul -  Euroopasse kasvatamiseks uus geneetiliselt muundatud kultuur - firma BASFi GM kartul "Amflora". Tööstusega tihedalt seotud Dalli on väljendanud ka kavatsust  samas suunas ka edaspidi tegutseda. Lisaks Dalli nimetamisele tarbija- ja tervisekaitse direktoraadi juhiks, otsustas Barroso ära võtta Keskkonna peadirektoraadilt praktiliselt kogu GMO-de üle otsustamsie pädevus. 

Need sammud näitavad, et Euroopa Komisjon paigutab tööstuse huvid ettepoole oma kohustusest kaitsta Euroopa Liidu kodanikke. 60% EL elanikest tunnevad, et on vaja rohkem informatsiooni enne kui hakkame kasvatama toidutaimi, mis võivad kaasa tuua nii tervise- kui keskkonnariske. Siiani pole jõutud ka 2008. a. lõpus Keskkonnaministrite Nõukogus kokku lepitud riskianalüüsi kvaliteetsemaks muutmiseni. 

Uus algatus pakub Euroopa kodanikele ainulaadset võimalust pöörduda oma murega Euroopa Komisjoni poole.

Euroopa Komisjon on valinud ignoreerida ohutusega seotud küsitavusi, nagu ka Euroopa ning Eesti kodanike soovi GMO-vabale toidule.

Püüame kokku saada 1 miljon häält ning nõuda moratooriumit GM toidule niikauaks, kui teadusuuringud tehtud saavad.

Petitsioonile saab alla kirjutada
http://www.avaaz.org/en/eu_health_and_biodiversity/?vl

Samateemaline aktsioon:

 

 

 

 

http://www.gmo-free-regions.org/stop-the-crop-action/ee.html