Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Brasiilias muretsetakse GMO kasvatuse suurenemise pärast
5. veebruar 2010
Ekklesia, UK (lühendatult)

Brasiilia põllumajandusgrupp väljendas oma muret GMO-de suureneva kasutuse üle Brasiilias. The Alternative Agriculture Support Service (AS-PTA) seostab GMO-de kasutamise suurenemist rahvusvaheliste kontsernide mõjuvõimu tugevnemisega.

AS-PTA sõnul on küsitav, kas GM kultuuride mõju jälgiv Brasiilia Riikliku Bioohutuse Tehnilise Komisjoni on objektiivne.
Komisjoni sõltumatus ärihuvidest on muutunud ebaselgeks seoses Dr Lia Giraldo väljaastumisega Komisjonist protestiks komisjoniliikmete liiga tihedate sidemete tõttu rahvusvaheliste firmadega.

”Enamus komisjonis olijaid on biotehnoloogid ning neil on otsene huvi geneetilise muundamise arendamise vastu," ütles Giraldo, ”vähe on neid, kes oleksid spetsialistid bioloogilises ohutuses.”

AS-PTA süüdistab Komisjoni "teadusliku põhjalikkuse" puudumises ning selles, et komisjon ei pea kinni valitsuse poolt kehtestatud protseduuridest, mille eesmärgiks on kaitsta bioloogilist mitmekesisust kaasaegse biotehnologoia riskide eest.

Huvigrupp War on Want sõnul on suurenev GMO-de kasutus suurendanud Brasiilias tugevate põllumajanduskemikaalide kasutamist, millest mitmed on teistes riikides keelatud.

Huvigruppide sõnul on rahvusvaheliste põllumajanduskontsernide poliitiline mõjuvõim uskumatult suur. AS-PTA sõnul antakse uusi lubasid hoolimata sellest, et 2009. aastal läbi viidud ametliku uurimuse kohaselt rikuvad 12 nende toodetud kemikaali riiklikke tervishoiuseadusi. Aruande koostamisel püüdis tööstuse lobby selle läbiviimist takistada.

http://www.ekklesia.co.uk/node/11189