Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Inimesed - "teise põlvkonna" GMO-de katsejänesed


CRIIGEN (Committee for Independent Research and Information on Genetic Engineering), Prantsusmaa
15. oktoober 1009

CRIIGEN  mõistab hukka uue GM maisi 59122xNK603 lubamise EL-s. Valitsused ja tööstus on lubanud, et "teise põlvkonna" GMO-d teenivad kogu inimkonna huve. Näiteks on lubatud raskeid keskkonnatingimusi taluvaid geneetiliselt muundatud taimi, mis saaksid hakkama kliimamutuustest põhjustatud põua-, üleujutus- ja suurema soolsuse tingimustes ja vähendaksid sellega nälga maailmas. Kuid tegelikkus erineb lubadustest suuresti. "Teise põlvkonna" taimed ei ole muud kui vanade toodete keerulisemad versioonid ning ühe insektitsiidi tootmise või ühe herbitsiidi absorbeerimise asemel toodavad või absorbeerivad nüüd mitut.

Mais 59122xNK603 on tõeline mürgijaam, mis toodab nelja pestitsiidi (kahte insektitsiidi ja kahte pestitsiidi), mis vaid akkumuleerib tervise- ja keskkonnariske veelgi. Sama tüüpi on Kanadas värskelt loa saanud "SmartStax" mais, mis sisaldab kuni kaheksat pestitsiidi.

Lisaks kõigele on valitsused ja GMO-sid tootvad firmad otsustanud mitte enam riskida sellega, et neid süüdistatakse riskianalüüsi katsete salajas hoidmises või hakatakse tulemusi vaidlustama ja on lihtsalt loobunud igasugustest loomsetest toitmiskatsetest... otsustades testida GMO-sid nüüd otse laiadel rahvamassidel. 

www.criigen.org