¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Rumeenia VVO kaebas valitsuse kohtusse GMO kasvatuse salastamise eest

Agent Green, Rumeenia
23. september 2009

Rumeenia valitsusväline organsiatsioon Agent Green on esitanud kaks hagi Rumeenia Põllumajandusministeeriumi ja Keskkonnaministeeriumi vastu, sest nimetatud asutused keelduvad avalikustamist geneetiliselt muundatud maisi MON810 kasvatuskohti.

Organisatsioon nõuab GMO kasvatuskohtade avalikustamist riiklikus registris, kohtukulude katmist ning vastutavate isikute palga vähendamist 20% võrra iga kohtuotsuse täitimisel viivitatud päeva eest.

„Nüüd on võimud juba kolma aastat keeldunud riiklikku GMO kasvatuse registrit avalikustamast. Algul veeretasid nad seda kohustust ühest ametkonnast teise, sellel aastal hakkasid nad väitma, et registrid, kus on märgitud GMO-de kasvatamise kohad 2007-2009 on klassifitseeritavad konfidentsiaalse informatsioonina. Olukord on muutunud aktsepteerimatuks ning me otsustasime kasutada õigust omada juurdepääsu keskkonnalaasele infole ning nõuda GMO kasvatsue avalikustamist, et põllumehed ja tarbijad saaksid end kaitsta," ütles Gabriel Paun, Agent Green´i president.

Terve lugu:
http://db.zs-intern.de/uploads/1253689203-20090923_pr_gmo_court_case.pdf