¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Monsanto mees Obama administratsioonis

 Food First, USA
12. august 2009


Michael R. Taylor’i nimetamine Obama administratsiooni poolt Toidu- ja Ravimiameti (FDA) uueks vastutavaks töötajaks vallandas ägeda debati ja koguni meelepaha paljude toidu ja põllumajandusega tegelevate teadlaste, organisatsioonide ja aktivistide seas.
Taylor, kes oli Monsanto avalike suhete osakonna asepresident aastatel 1998-2001, on musternäide "pöörlevate uste" fenomenist toiduainetetööstuse ja seda reguleerivate ametkondade vahel.

Clintoni ajal oli Taylor biotehnoloogiat soosiva põllumajandusliku biotehnoloogia poliitika väljatöötaja ametis.

1970ndate lõpus töötas Taylor USA Põllumajandusministeeriumi esindajana, 80ndatel oli ta erajurist advokaadifirmas King & Spalding, kus ta esindas firmat Monsanto. Kui Taylor valitsusametisse tagasi tuli - Toidu- ja Ravimiameti poliitikadirektori asendajana (1991-1994) võttis amet vastu Monsanto geneetiliselt muundatud kasvuhormooni kasutamise piimalehmadel ilma igasuguse märgistuseta.

Ja nüüd on Taylor taas kord määratlemas USA poliitikat - Aafrika põllumajandusabi küsimustes.
Koostöös Rockefeller´i ning Bill ja Melinda Gates Fondiga on Taylor uuesti muutunud meheks, kes tsirkuleerib Monsanto ja USA valitsuse vahel, seekord eesmärgiga avada Aafrika turud geneetiliselt muundatud seemnetele ja põllumajanduskemikaalidele.

Loe edasi:
http://www.foodfirst.org/en/node/2515