¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Monsanto kaebas Saksa Valitsuse GMO keelu kohtusse

Reuters, UK

22. aprill 2009


Maailma suurim seemnefirma Monsanto loodab, et kohus peatab Saksamaal Monsanto geneetiliselt muundatud maisi kasvatamise keelu ja põllumehed jõuavad veel maisi maha külvata.

14. aprillil 2009 keelas Saksamaa põllumajandusminister Ilse Aigner Monsanto geneetiliselt muundatud maisi MON810 kasvatamise ja müügi.
Monsanto loodab, et maikuu keskpaigaks on kohus oma otsuse teatavaks teinud, mis annaks põllumeestele võimaluse osta seemneid selleks kasvuperioodiks kasutamiseks, ütles Monsanto esindaja. Firma on palunud kohtu käest kiirmenetlust, kuna Saksamaal külvatakse maisi aprillis-mais.

Firma vaidlustas keeldu, sest arvab, et see kahjustab Monsanto seaduslikke õigusi, kuna Euroopa Liit on maisi ohutuks tunnistanud.

Aigner ütleb, et otsustas rakendada keeldu, kuna olemasoleva informatsiooni põhjal oli põhjust uskuda, et GM mais on keskkonnale kahjulik.

/.../
Maisi MON810 kasvatamise keeld seab Saksamaa samasse paati selliste riikidega, nagu Prantsusmaa, Austria, Ungari, Kreeka ja Luksemburg, kus antud mais on samuti keelatud, hoolimata EL kasutusloast.

Saksa põllumehed olid registriandmete kohaselt plaaninud kasvatada sellel kasvuperioodil u 3300 hektarit maisi, mis moodustab vaid murdosa Saksamaal kasvatatava maisi üldpindalast, mis on 1.8-2 miljonit hektarit.

http://www.reuters.com/article/companyNews/idUKLM31694220090422