¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA valmistub piirama GM toidu sissevoolu

New Scientist, UK
21. jaanuar 2009

Pärast rohkem kui kümmet aastat, kus USA on ujutanud maailma üle oma geneetiliselt muundatud kultuuridega, valmistub ta nüüd ette tõkestama "võõra" GM toidu sissetungi USA-sse
- kui leitakse, et need ohustavad USA põllumajandust, keskkonda või kodanike tervist.

Protsess sai alguse USA Põllumajandusministeeriumi enda audiitori poolt (the Office of Inspector General (OIG). Audiitori raport väitis järgmist: ”Kui USA Põllumajandusministeerium ei vii läbi põhjalikku seiret GM taimede ja loomade väljatöötamise arengute kohta maailmas, ei pruugi ministeerium olla kursis võimalike ohtudega, mida teatud transgeensed taimed ja loomad võivad moodustada riigi toiduvarudele."

OIG arvamuse kohaselt võib GMO-de arv ja iseloomulike omaduste hulk 2015. aastaks kahekordistuda ning märkimisväärselt suurendada USA Põllumajandusministeeriumi jaoks tundmatute GMO-de impordiga seotud riske.

Raport kutsub ministeeriumi üles looma tihedamaid suhteid riikidega, kus tehakse palju uuringud GMO-dega, nagu Hiina, India ja Brasiilia.
/.../
Samal ajal hoiatab OIG imporditõkete seadmise eest, mida võib vaadata kaubandustõketena. 2006. aastal otsustas Maailma Kaubandusorganisatsioon just USA kasuks, kes väitis, et EL-s GMO-de kohta kehtivad ranged reeglid on vabakaubanduse reeglite vastu.


http://www.newscientist.com/article/mg20126923.300-us-prepares-to-block-influx-of-gm-food.html