¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Loodi inimese ajurakkudega hiired
Salki Instituudi (San Diego, USA) teadlased on loonud hiired, kelle aju sisaldab väikeses koguses inimese ajurakke. Hiirte loomise eesmärgiks on luua närvihaiguste - nagu näiteks Parkinsoni tõbi - realistlikud mudelid.

Fred Gage’i juhitud uurijad süstisid hiirte 14-päeva vanuste embrüote ajju umbes 100000 inimese embrüonaalset tüvirakku, mille tulemusena sisaldasid sündinud hiirte ajud 0,1% inimrakke.

Inimrakkude kogus hiirte ajus on väike ning katset läbi viinud teadlaste sõnul ei muuda see hiiri kuigivõrd "inimlikumaks". Gage'i sõnul ei restruktureeri inimrakud ka kuidagi hiire aju.

Samas süvendab uurimus eetilisi kahtlusi, mis on seotud inimese ja loomade rakkude koos kasutamisega tüviraku-uuringute ja kloonimise puhul. Kahtlejate arvates tuleks silmas pidada ka asjaolu, et hiir ja inimene on 97,5% ulatuses geneetiliselt identsed.

Samuti pole teadlased veendunud, et inimese ja looma kudede kombineerimine ja kooskasutamine annab kindluse, et uued eksperimentaalsed ravimid ja kudede asendusravid on inimesele ohutud.

Allikas: AP via ABC News

http://www.genomics.ee/index.php?lang=est&nid=1554