Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA vajab suuremat kontrolli GMO-de üle

Reuters, UK
5. detsember 2008

Ühendriikide valitsuse auditeerimisameti sõnul vajab USA paremat kontrolli GMO-de üle ja kvaliteetsemat koordineerimist valitsusametite vahel, et vältida luba mitteomavate GMO-de sattumist keskkonda ja toidutoodetesse.

Alates 2000. aastast on luba mitteomavad GM kultuurid sattunud kuus korda toidutoodetesse, nende hulgas GM mais ja riis. Selle nädala alguses teatas GM taimi välja töötav firma Monsanto Co luba mitteomava GM puuvilla võimalikust sattumisest loomasööta.
USA valitsuse auditeerimisamet (GAO) rapordi kohaselt on võimalik, et USA-s on esinenud rohkem luba mitteomavate GMO-de sattumist keskkonda, kuid see on lihtsalt märkamatuks jäänud.
USA-s reguleerivad GM kultuure Põllumajandusministeerium (USDA), Toidu- ja Ravimohutuseamet (FDA) ja Keskkonnaministeerium (EPA).
”Nagu GAO raport välja tõi, ei suuda need kolm ametkonda ikka veel adekvaatselt koordineerida GM kultuuride reguleerimist ja keskkonna- ja tervisemõjude hindamist," märkis valitsusväline tervisekaitsegrupp Center for Science in the Public Interest.

Terve lugu: http://www.reuters.com/article/marketsNews/idUSN0547754020081206

Raport: http://www.gao.gov/products/GAO-09-60

Seotud teemal: U.S. regulators are speeding their assessment of new high-tech crop seeds CNN, 2. september 2009 

http://money.cnn.com/news/newsfeeds/articles/djf500/200909020721DOWJONESDJONLINE000394_FORTUNE5.htm