Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Prantsuse talunikud ei lepi ülekohtuse trahviga
Prantsusmaa talunike konföderatsioon teatab, et ei kavatse tasuda kohtus geenitehnoloogiafirma Monsanto kasuks väljamõistetud 196 000 00 eurot muundkultuuride katsepõllu hävitamise eest. Konföderatsioon peab kahjusummat ülekohtuselt suureks ning kahtlustab, et tegu on teadliku püüuga konföderatsioon lammutada. Samuti puudub konföderatsioonil nõutav rahasumma ning ka väljavaated seda kunagi üldse kokku saada.

Konföderatsioon on Monsantoga sõdinud juba 15 aastat ning saavutanud oma võitluses ka arvestatavat edu. Näiteks läks konföderatsiooni toel õnneks lõpetada kasvuhormoone sisaldava loomaliha müük Euroopa Liidus. See otsus tõi Monsantole olulist rahalist kahju. Konföderatsioonil õnnestus ka takistada Monsantol transgeense seemnevilja müüki Prantsusmaa ja teiste Euroopa riikide talunikele.

Konföderatsioon kavatseb koostada kompromiteerivate dokumentide kogu Monsanto tegevusest Vietnami sõjast alates tänapäevani. On teada, et Monsanto on osalenud miljonite inimeste hävitamises, on süüdi korruptsioonis, keemilises saastes ning talunike ahistamises. Nüüd on vaja veel hankida seda tõestavad dokumendid ning selles osas on Prantsusmaa talunikke ühendav organisatsioon juba suure töö ära teinud. Selleks on vaja aga raha. Konföderatsiooni esindajate kinnitusel on Monsanto kavatsus kompromiteeriva info avalikkuseni jõudmist talunike organisatsioonile ületamatuid raskusi tekitamise teel tõkestada ilmne.

Konföderatsioon kutsub kõiki südametunnistusega inimesi koguma tõestusmaterjali Monsanto seaduserikkumiste ja muu ebaeetilise tegevuse vastu. Selleks saab konföderatsiooni kinnitusel teha järgmist:
*Levitada seda üleskutset võimalikult paljudele organisatsioonidele ja üksikisikuile, kes võivad vallata infot Monsanto üleastumistest;
*Hakata ise koguma infot ja asitõendeid Monsanto valgustkartva tegevuse kohta
*Saata see materjal Prantsusmaa Talunike Konföderatsiooni meiliaadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. , koos koopiaga aadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. . *Kirja päisesse lisada sõna MONSANTO. See kergendab kirjade liigitamist sihtkohas.
*Aidata ette valmistada Monsantovastast rahvusvahelist kampaaniat
*Ning jätkata Monsanto muundkatsetuste segamist kõikjal, kus vaid saab.

Prantsusmaa talunike konföderatsiooni teate põhjal Arni Alandi 07/12/2005

http://www.greengate.ee/index.php?page=42&id1=12874