¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Kriitikud peavad Iraagi GMO seadust ohtlikuks
Kriitikud peavad Iraagi GMO-sid puudutavaid seadusi Iraagis ohtlikeks ja leiavad, et nt GM-nisu lubamine võib hävitada looduslikud nisusordid nisu geneetiline päritolukeskuses.

Viimased seadusmuudatused lubavad Iraagi talunikel kasutada geneetiliselt muundatud nisu, et üles ehitada Iraagi põllumajandust. See on kaasa toonud kriitika, kuna leitakse, et uus seadus võib hävitada sootuks looduslikud nisusordid, mida Iraagis kui nisu geneetilised päritolukeskuses on mitmeid.

"Muundnisu lubamine Iraaki tähendab mitmekesisuse hävitamist”, hoiatab Brasiilia Ülikooli geneetikaprofessor Nagib Nassar. "Looduslik nisu asendub monokultuurse nisuga, mille geneetiline baas on väga kitsas. See on suur probleem, sellest tuleb katastroof.”

Muretsema paneb nn korraldus 81, üks sajast koalitsiooni esindaja L. Paul Bremer´i kehtestatud korraldusi. 2004.a. välja antud korraldus 81 lubab GM-kultuuride kasutamist Iraagis, seletades seda vajadusega taastada riigi põllumajandus ning annab ka intellektuaalse omandi õigused uute seemnesortide aretajatele.

Täpsemalt saab lugeda:
http://www.the-scientist.com/news/20051130/01