Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA: kas FDA on sõltumatu tööstusest?

Kalifornia demokraat kahtlustab FDA-d liiga lähedastes suhetes tööstusega.

Reuters, UK

17. september 2008


USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) tundub eelistavat projekte, mis toovad kasu ravimitööstusele, mitte niivõrd neid, mis võiksid olla tarbijale kasulikud, ütles üks tuntumaid demokraatidest otsustajaid kolmapäeval.

Kongressi esindajatekoja järelevalve- ja valitsusreformi komitee esimehe Henry Waxman´i sõnul on hiljutiste ohutusküsimuste käsitlemise valguses (sealhulgas ohutusenõuetele mittevastava toidu jälgimine ja ravimitööstuse inspekteerimine) FDA töö objektiivsus muutnud väga kaheldavaks.
FDA 2007. aasta eelistatud projektide nimekirjast leiab näiteks plaane, nagu kuidas pakkuda firmadele nõu nende toodete edendamisel või abi arstidele ajakirjaartiklite taasprintimist, kirjutas Kalifornia demokraat Waxman oma kirjas FDA volinikule Andrew von Eschenbach´ile.

Ametil oli plaanis ka muuta oma regulatsioone, et kaitsta seadmete tegijaid kohtuvaidluste eest, kui nende tooted on FDA poolt heaks kiidetud.
”Kõik tundub olevat suunatud tööstuse soovide eelistamisele tarbijate kaitsmisele," kirjutas Waxman. Näib ka, et algatusi ei ole tehtud tavaliste reguleerimiskanalite kaudu, et neid võiks rakendada kiiremini.
Viimastel aastatel on FDA sattunud kriitikatule alla, lubades turule tooteid, mis on hiljem osutunud ohtlikeks - eriti alates 2004. aastast, kui turult korjati ära Merck & Co Inc’s valuvaigisti Vioxx, kui selgus, et see toob kaasa südameprobleeme.

Terve lugu:
http://www.reuters.com/article/healthNews/idUSN1750422220080918