¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA: kohtunik distantseerib Monsanto kohtuasjast

29. august 2008
Capital Press, USA


GMO kohtuasja osalejate arv väheneb, kuna kohtunik praktiliselt elimineeris Monsanto suhkrupeedi luba käsitlevast kohtuasjast

USA ringkonnakohtu kohtunik Jeffrey White otsustas 15. augustil piirata Monsanto, mitmete suhkrupeedi firmade ja teiste huvitatud osapoolte sekkumist Roundup Ready suhkrupeedi kasvatamise luba käsitleva kohtuhagi algetapi menetlusse.
Kohtuhagi käigus uuritakse, kas USA Põllumajandusministeerium on eksinud seaduste vastu, andes firmale Monsanto luba glüfosaadiresistentse Roundup Ready suhkrupeedi kasvatamiseks.
Hagi esitasid selle aasta jaanuaris keskkonna- ja mahepõllumajandusorganisatsioonid, väites, et USA Põllumajandusministeeriumi vastavad ametid ei ole piisavalt põhjalikult uurinud suhkrupeedi potentsiaalseid keskkonnamõjusid ja majanduslikke mõjusid.
Hagejate väitel võib suhkrupeedi õietolmu levik tuua kaasa mahesuhkrupeedi saastumise, samuti suurendab GM suhkrupeedi kasvatamine herbitsiidiresistentsete umbrohtude teket.

Kohtuniku sõnul tuleb Monsanto aeg sekkuda siis kui leitakse, et USA Põllumajandusministeeriumi ametid ei ole käitunud õigesti. Toiduohutuse Keskuse esindaja Kevin Goldeni sõnul aitab praeguses etapis firma taandamine kohtuasjast hoida jõuvahekorda võrdsemana. Monsanto esindaja Brad Mitchell väljendas pettumust kohtuniku otsuse üle, kuid ütles, et firmale jääb ka praegu õigus esitada lühiülevaate oma argumentidest, mida firma kavatseb kasutada.
Terve lugu: http://www.capitalpress.info/main.asp?SectionID=67&SubSectionID=616&ArticleID=44078&TM=54280.73