¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Mahemais saastus GM-maisga 35 km kauguselt

Le Monde
12 May 2008


Julien Veillat ja tema isa Christian, kes spetsialiseeruvad mahemaisi kasvatamisele Deux-Sevres' is, on esitanud kaebuse kohalikele võimudele, kuna nende mais on ostunud saastunuks GMO-dega. Ametlikult on lähim GM-maisi kasvukoht 35 km kaugusel nende põldudest.

Põllumehed ei tundnud GMO-de üle kuigi palju muret enne kui Mahepõllumajanduse Regionaalkooperatiiv (Corab) viis läbi rutiinse analüüsi, mis tuvastas maisi saastumise GM-maisiga. Veillat´d ei saa saastunud maisi mahemaisina müüa ja hetkel ei ole ka ühtegi kindlustusfirmat, mis oleks nõus kindlustama taimi GMO-saasumise riski vastu.

Põllumehed tahavad, et tunnistatakse nende õigust kompensatsiooni saamisele ja on võtnud eesmärgiks tõsta inimeste teadlikkust avatud keskkonnas kasvatatavate GMO-de riskide üle.
Nad on valinud enda õiguste kaitsmiseks spetsialiseerunud juristidemeeskonna: firma Huglo-Lepage, mille omanik on endine keskkonnaminister Corinne Lepage.

Terve lugu:
http://www.lemonde.fr/archives/article/2008/05/12/dans-les-deux-sevres-du-mais-bio-contamine-a-35-kilometres-de-distance_1043757_0.html