Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
GMO-de planeerimatutest mõjudest


Nature Institut, New York
14. aprill 2008

Nature Institute on loonud uue kodulehe, mille eesmärgiks on pakkuda avalikule GMO-debatile ka teaduslikumat tausta. Kodulehel on välja toodud, sageli teadlaste ja uurijate enda tsitaatide läbi, informatsioon geneetilise muundamise planeeritud ja planeerimata mõjudest.


Ulatusliku materjali põhjal tekkiv tervikpilt ei anna põhjust rõõmustada. GMO-de planeerimatud dokumenteeritud mõjud on osutunud ulatuslikeks ja ennustamatuteks.
Kogutud ja populariseeritud teadusmaterjali põhjal võib öelda, et sageli esitatavad väited geneetilise muundamise "täpsusest" ja tehnoloogia nimetamisest "täppisteaduseks" ei ole kooskõlas reaalsusega.

Projekti direktor Craig Holdrege kirjeldab GMO-de ettekavatsemata mõjude ilmnemist järgmiselt: "Kui me muundame biotehnoloogia võtteid kasutades ühte või mitut geeni organismis, niinimetatud kõrvalmõjud - mis tegelikult ei olegi kõrvalmõjud, vaid on organismi otsene reaktsioon geenitehnoloogi invasiivsele tegevusele - võivad ilmneda organismi igas osas.
Nad ei ole ennustatavad, nendest ei saada kuigi hästi aru, ja nad toovad enamasti kaasa teadmatud tagajärjed tervisele ja keskkonnale. Muundamise planeeritud tulemust kas saavutatakse või ei saavutata, see sõltub konkreetsest juhtumist - kui peaaegu alati on kindel, et saavutatakse planeerimatud tulemused - ettekavatsematud mõjud."

Kodulehe aadress on http://nontarget.org