¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA mais saastunud illegaalse GMO-ga

26. veebruar 2008


USA põllumajandusministeeriumi looma- ja taimetervise inspektsioon (APHIS), USA Keskkonnaministeerium ja USA Toidu- ja ravimiamet ühendavad jõupingutusi, selgitamaks välja avastatud saastumisjuhu.
GMO-sid välja töötav firma Dow AgroSciences andis teada, et nad on avastanud väga vähesel määral registreerimata geenmundatud pestitsiidi omadustega ainet (plant incorporated protectant - PIP) esinemise kolmes kommertskasutuses olevas maisihübriidis. Dow oli saanud loa PIP eksperimentaalkasutamiseks. Saastunud mais külvati maha 2006.a. ja 2007.a.
USA ametkondade sõnul antud PIP ("event 32") toodab valke, mis on identsed registreeritud tootega ning USA ametkonnad jõudsid järeldusele,et nad ei moodusta riski ja muretsemiseks pole põhjust.
"Tundub, et USA ei ole Hiinast palju parem luba mitteomavate lisaainete lubamisel ekspordiks minevas toidus," ütles Joe Mendelson,Toiduohutuse keskuse direktor. "Kõoik need saastumisjuhud võivad olla potentsiaalselt tarbijale ohtlikud ja toovad põllumeestele kaasa hinnalanguse ja turukaotuse, iseäranis teisel pool ookeani. USA valitsus oleks ammu pidanud võtma vastu seadused, mis võtaksid biotehnoloogia firmad vastutusele nende lohaka ja hoolimatu käitumise eest."
Toiduohutuse Keskuse (CFS) kritiseerib ametkondade tööd ja ütleb, et kuigi ministeeriumite sõnul ei moodusta "Event 32" oht, ei ole see läbinud kindlaksmääratud loaprotseduuri, mille käigus oleks uuritud selle mõju tervisele.

Terve lugu:
http://www.theindependent.com/stories/02262008/new_cornrecall26.shtml