¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
GMO saastumise registri aastaaruanne

 

Iga-aastane ülevaade GMO-dega seotud saastumisjuhtumitest, illegaalsest kasvatusest ja negatiivsetest kõrvalmõjudest

Käesolev ülevaade on kolmas GM Contamination Register’ i ülevaade
(www.gmcontaminationregister.org), mis annab ülevaate 2007. aastal toimunust. Register annab ülevaate GMO-dega seotud avalikkuseni jõudnud saastumisjuhtudest ja illegaalsest keskkonda sattumisest alates 1996.a, kui GMO-sid ulatuslikumalt kasvatama hakati. Registri andmed moodustavad ilmselt vaid väikese osa GM saastumisjuhtudest, kuna mitmeid juhtumied ei ole avastatud või avalikustatud.
Hoolimata sellest, et GMO-dega on seotud palju küsitavusi nende keskkonna- ja võimalike tervisemõjude kohta, ei ole siiani olemas ühtki globaalset GMO-dega saastumise seiresüsteemi.
Saastumisoht ei piirdu kommertskasutusse lubatud maisi- ja sojasortide „uitama läinud“ geenidega. GM kultuuride „uus põlvkond“ on muundatud tootma ravimeid või tööstuse jaoks vajalikke komponente, nagu plastik ning neid kasvatatakse ulatuslikult katsepõldudel, mis võib toidutaimede saastumisel tekitada tõsiseid mõjusid inimtervisele. Aruandes rõhutatakse, et katsepõldudelt pärist saastejuhud on muutunud tavaliseks, hoolimata sellest ei ole aga ei süstemaatilist ametlikku testimist ega avalikkusele ligipääsetavat informatsiooni, mis lubaks tuvastada selliste taimede olemasolu  toidus.

2007. aasta aruandega saab tutvuda siin: gm_contamination_cases_2007
http://www.gmcontaminationregister.org/index.php?binobj=file&cmd=passthru&oid=83