¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Soil Association keelab nanoosakeste kasutamise toodetes

Soil Association, UK
17. jaanuar 2008


Soil Association on esimene organisatsioon maailmas, mis keelab nanoosakeste kasutamise

Alates 2008. a jaanuarist keelab Inglismaa suurim sõltumatu ökoloogilise põllumajanduse organisatsioon Soil Association kunstlike nanomaterjalide kasutamise kõigis Soil Association' i sertifitseeritavates ökotoodetes.
See kehtib iseäranis tervise- ja ilutoodete kohta, aga ka toidu ja tekstiili kohta.
Soil Association on nõus, et nanotehnoloogial on suur potentsiaal inimkonnale kasu tuua, nt. meditsiinis ja taastuvenergia valdkonnas.
Praegusel hetkel on aga suur osa iga-aastasest $ 9 miljardi suurusest investeeringut läinud kosmeerika- ja tervisetoodetesse.
Paljud tuntud firmad, nagu L’Oreal, Unilever, Boots ja Lancome arendavad juba ja kasutavad neid imeväikeseid osakesi oma toodetes ja tarbija ei tea sellest midagi, sest märgistuskohustust ei ole.

Samal ajal on aga teadusmaailmas vähe andmeid selle kohta, kuidas nanomaterjalid mõjutavad elusorganisme - ja esimesed uurimused, mis on läbi viidud, näitavad tegelikult hoopis negatiivseid mõjusid.

Kolm aastat tagasi soovitasid teadlased UK valitsusele "vältida nanoosakeste kasutamist nii kaua kui võimalik". Kuigi valitsus tunnistas riskide olemasolu, ei võtnud ta ette mingeid samme olukorra kontrollimiseks.
Järgides ettevaatusprintsiipi, kooskõlas ökoloogiliste põhimõtetega, keelas Soil Association' i Standardite Komisjon oma toodetes nanoosakeste kasutamise.
Terve pressiteade:
  
http://www.soilassociation.org/web/sa/saweb.nsf/848d689047cb466780256a6b00298980/42308d944a3088a6802573d100351790!OpenDocument