¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
GM maisi ohutus kahtluse alla seatud

The Press, New Zealand

 31. detsember 2007

Uus-Meremaa juhtiv geeniteadlane väidab, et GM maisi ohutusega seotud kahtlused ei leidnud kajastust valitsuse poolt väljastatud teadetes.

Uus-Meremaa valitsus lubas vahetult enne jõule kõrgendatud lüsiinisisaldusega GM maisi, mis on mõeldud loomasöödaks, leides, et see on ohutu ka inimestele.

See toimus hoolimata kahtlustustest, et mais võib tekitada inimtoitu sattudes vähki, suhkruhaigust või Alzheimeri tõbe.

Toiduohutuse Minister Lianne Dalziel kuulutas Monasnto muundmaisi LY038 loa antuks peale ligi kuue kuu pikkust viivitust. Uus-Meremaa toiduohutuse ameti (NZFSA) sõnul ei olnud viivituse põhjuseks ohutusega seotud küsimused.

Kuid Canterbury Ülikooli teadlane dr. Jack Heinemann, ülikooli Bioloogilise ohutuse integreeritud uuringute keskuse (INBI) direktor, on eriarvamusel.

Tema sõnul on amet avalikes teadetes teinud mitmeid "huvitavad kommentaare", mis on vastuolus ekspertarvamusega, mille amet oli tellinud ESR instituudist (Environmental Science and Research).

Uus-Meremaa toiduohutse ameti töö on juba praegu revideerimisel, kuna amet oli väga vastuoluliselt käsitlenud piimaohutuse küsimusi ja neid kummaliselt avalikkuse ette toonud - ameti järeldused olid vastuolus rapordi endaga ja raport avaliksutati hetkel, kus retsensendiga ei olnud võimalik ühendust võtta, et ta avalikult täpsustusi annaks.

INBI protestib maisi inimtoiduks lubamise vastu, kuna laboris pole testitud GM maisi sisestatud uue valgu reaktsiooni keetmisele.

Nimelt kombineerub lüsiin keedetult suhkrutegaja moodustab keemilise ühendi, mida nimetatakse age'ks
(advanced glycation endproducts), mille puhul tugevalt kahtlustatakse teatud rolli selliste haiguste tekkimises, nagu
suhkrutõbi, Alzheimeri tõbi, vähk ja teatud südamehaigused.

Heinemanni sõnul on suurimaks probleemiks praegu NZFSA pressiteade, milles öeldakse, et Uus-Meremaa toiduohutse amet on vaadanud läbi Austraalia ja Uus-meremaa Toidustandardite ameti (FSANZ) hinnangu ja on nõus selle järeldustega. Lisaks on NZFSA sõnul palutud materjal üle vaadata ka ESRil ja ka ESR oli nõus FSANZi järeldustega.

Heinemanni sõnul jäi tal hoopis teine mulje peale seda, kui ta luges FSANZi riskianalüüsi raportit, mida ESR oli kommenteerinud. Dokument väljastati avaliku teabe õiguse seaduse alusel.

”Mina sain sellest küll aru nii, et ESRi raport ei olnud päris nõus NZFSA väidetega. ESRi sõnul ei ole midagi, mis kinnitaks  FSANZi väidt selle kohta, et LY038 mais, ei oma keedetuna tavatoidu osana olulist mõju age väärtusele toidus.

”Mitmes kohas on ESR ettevaatlik FSANZ järelduste toetamisega, kirjutades ettevaatlikult, et  "FSANZi argumendid tunduvad olevat loogilised". Ma arvan, et ei saa päris öelda, et ESR raport on vastuolus FSANZi järeldustega, kuid öelda, et ESR ei näe selles raportis ühtegi puudujääki, on kindlasti tugevalt üle pakutud," ütles Heinemann.

Ta oli ka mures selle pärast, et ESRi sõnul ei olnud neil ühtegi inimest, kellel oleks ”sobiv taust kommenteerimaks" Heinemanni age-sid ja GM maisi ohutust käsitleva pöördumise "tehnilist õigsust".

Terve lugu:
http://www.stuff.co.nz/4340733a11.html