¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Eesti seadusandlus

Eesti seadusandluses on hetkel GMOdega seonduvalt kõige olulisemaks õigusaktiks 2004.a. 1. mail jõustunud geneetiliselt muundatud organismide keskkonda viimise seadus (GMOVS), vt https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=742762

GMOVS reguleerib geneetiliselt muundatud organismide keskkonda viimise ja turustamislubade andmist, kui vastav taotlus esitatakse Eesti ametivõimudele. On oluline teada, et taotluse EL-s GMO turustamiseks võib esitada ükskõik millise EL liikmesriigi vastavale ametiasutusele ning väljaantav turustamisluba kehtib koheselt kogu EL territooriumil. Seetõttu ei kohaldu GMOVS mitte kõigi Eestis kehtivate GMO turustamislubade taotlemisele ja väljaandmisele. Seni (17.05.06 seisuga) on Eesti keskkonnaministeeriumile esitatud vaid kaks GMO turustamisloa taotlust, ent mõlemal juhul võttis taotleja Older Grupp OÜ oma taotlused tagasi.

Lisaks GMOVS regulatsioonile on oluline ka see, milliste meetmetega reguleeritakse Eestis tulevikus mahe- tava- ja GMO-põllumajanduse kooseksisteerimist. Põllumajandusministeeriumi poolt on ettevalmistamisel vastavad kooseksisteerimise meetmed, mille osas ka Eesti Keskkonnaühenduste Koda on esitanud oma seisukohad (vt http://eko.org.ee/gmo/images/stories/Failid/eko2006coex.doc).