Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kohtus Euroopa Komisjoni tervishoiuvolinik Kyprianou´ga

Kyprianou tutvus tervishoiu ja põllumajanduse olukorraga

17. juuli 2007


Esimesel Eesti visiidil viibiv Euroopa Komisjoni tervisevolinik Markos Kyprianou tutvus neljapäeval koostöö arendamise eesmärgil siinse HIV/AIDS-i olukorra ja piiriüleste tervishoiuteenuste alaste seisukohtade ning loomade tervishoiu ja GMO - vabade piirkondade temaatikaga.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder tutvustas Kyprianoule Eesti edu marutaudi tõrjumisel: kui näiteks paar aastat tagasi registreeriti aastas 600-800 marutaudijuhtu, siis tänavu on neid poole aasta jooksul leitud kaks.

Räägiti ka Euroopa Komisjoni võimalustest kaasa aidata tõrjealase koostöö saavutamisele Venemaaga, et luua piirialadele puhvertsoon. Minister ütles, et praegu Venemaaga küll kindlat koostöökava veel pole, ent huvi selle vastu on olemas. Tema sõnul on tarvis täpsustada, kui suurt ala tsoon hõlmaks, mismoodi seal hakatakse tõrjet korraldama ja seda rahastama.

Seeder tutvustas volinikule ka Eestis väljatöötamisel olevat GMO ja tava- ning mahekultuuride võimalikke kooseksisteerimise meetmeid. Volinik omakorda tutvustas EL-is kehtivat GMO - tooteid puudutavaid seadusi ja rõhutas toidu täpse tooteinfoga märgistamise tähtsust tarbijale.

http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=3&artid=18440&term=GMO