Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Keskkonnakaitsjad löövad häirekella zombie-seemnete pärast


Vancouver Sun, Canada

13. juuni 2007


Keskkonnakaitsjad löövad häirekella GMO-de hilisemate arengute - nn "zombie-seemnete" - pärast. Seemned on muundatud selliselt, et nad jäävad steriilseks, kui neid ei töödelda teatud kemikaaliga.

Need ja teised "seksuaalselt düsfunktsionaalsed" seemned on pakutud välja biotehnoloogia tööstuse poolt lahendusena tava- ja mahetaimede GMO-dega saastumise vältimiseks.

Zombie seemnetele eelnesid "terminaator-seemned", mis muundati saastumise vältimiseks steriilseks. GM taimede saaste vältimise küsimus läheb aina tervamaks sedamööda kui  teadlased käivad välja plaane selliste GM taimede loomiseks, mis toodaksid antibiootikume ja tööstuskemikaale - seega taimi, mille kohta kõik on üksmeelel, et nende sattumist toiduahelasse peab vältima.

1990ndatel välja töötatud terminaator-seemned tekitasid ohtu, et vaeste riikide põllumehed muutuvad nende tõttu äärmiselt sõltuvaks seemnefirmadest ja on sunnitud ostma endale igal aastal uuesti seemneid, kuna nende säilitamisel ja taaskülvamisel kaob mõte.

Kriitikute sõnul on ka oht toidu saastumiseks, kui steriilsus levib geneetiliste mutatsioonidega või risttolmlemisega tavataimedele.

Terve lugu:

URL:    http://www.canada.com/vancouversun/news/business/story.html?id=f5711391-d27c-4381-a05a-d239504accce

Samuti:

http://www.etcgroup.org/en/materials/publications.html?pub_id=634

 

Loe ka:

Zombie crops funded by British taxpayers to "get round" GM ban

http://environment.independent.co.uk/lifestyle/article2666422.ece