Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
VVOd protesteerivad USA kaguosas plaanitavate GM eukalüptide vastu

10. mai 2007

STOP GE Trees Campaign ja selle USA liikmesorganisatsioonid (sh Dogwood Alliance, WildLaw, Southern Forests Network, Sierra Club ja Global Justice Ecology Project) ühendavad oma jõud, et peatada hiigelfirma ArborGen plaanid hakata USA kaguosas GM eukalüpte kasvatama.

Eukalüptid on muundatud külmataluvamateks, aga lisaks sellele on neil muundamise käigus juurde tekitatud omadused, mida ArborGen keeldub avalikustamast. Uudisartiklid ja raportid viitavad sellele, et tegu võib olla vähendatud ligniinisisaldusega ja kahjurputukatele resistentsete puudega.

Sierra Club´i esindaja dr. Neil Carman' i sõnul on väga murettekitavad selliste puude keskkonda viimise tagajärjed, eriti sellepärast, et tegu on piirkonnaga, kus esineb väga tugevaid torme, aga ka tornaadosid ja orkaane. Seemned võivad levida seega sadade kilomeetrite kaugusele.

Eukalüpt ei ole USA-s looduslikult kasvav puu, kuid kasvab hästi lõunapoolsetes piirkondades. Eukalüptid kipuvad teiste riikide kogemuste põhjal, kuhu nad sisse on toodud, üsna lihtsalt loomulikku keskkonda pääsema ja muutuvad invasiivseks võõrliigiks.

Terve lugu:
http://www.stopgetrees.org/article.php?story=20070510144831347

UCS (Union of Concerned Scientists) kommentaar GM eukalüptustele:

http://www.ucsusa.org/assets/documents/food_and_environment/UCS-Comments-to-APHIS-on-Eucalyptus-EA.pdf