¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Nisu saab oma metsikult eellaselt koos geeniga ka suurema toitainete sisalduse tagasi

Nature/Eesti Geenikeskus 

23. november 2006

Suunatud sordiaretus aitab taastada nisu kultuurtaimeks muutmise ajal kaotsi läinud geeni.
Kui nisu 10000 aastat tagasi kultuurtaimeks muudeti, läks sordiaretuse käigus märkamatult "kaotsi" ka üks kasulik geen - NAM-B1, mille puudumine vähendab oluliselt nisu toitainesisaldust. Nüüd on leitud võimalus kaotsiläinud geen kultuurinisu genoomi tagasi viia.

California Ülikooli (Davis, USA) teadlased eesotsas Jorge Dubcovskyga uurisid kultuurnisu (Triticum turgidum) enam kui 90 sorti, mida kasutatakse pasta ja leivatoodete valmistamiseks ning mis annab umbes 20% kõigist maakeral tarbitud kaloritest. Teadlased leidsid, et kõik need sordid sisaldasid geenmutatsiooni, mis vähendas valkude, tsingi ja raua sisaldust viljaterades. Samas ei sisaldanud seda mutatsiooni metsiku nisu taimed.

Aretustöö tulemusena asendati kultuurnisu muteerunud geen metsikult nisult pärit normaalselt funktsioneeriva geeniga, mille tulemusena suurenes uues sordis mikroelementide sisaldus ning 10% võrra ka valgusisaldus. Kuna geen pärines sama liigi metsikult sordilt, siis asendati vigane geen sordiaretuse, mitte geenitehnoloogia meetoditega.

Uuest nisusordist saab väga head leiba ning Dubcovsky sõnul plaanivad nad uut sorti turustama hakata juba järgmisel aastal.

http://www.genomics.ee/index.php?lang=est&nid=1982