Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA Keskkonnaministeerium on rahahädas

2. november 2006


The Scientist

USA Keskkonnaminsiteerium (EPA) on hakanud sulgema raamatukogusid Chicagos, Dallases ja Kansas City´s ning plaanib piirata juurdepääsu ka New Yorgis, Bostonis, Seattle´is ja San Franciscos. Vaatlejad olid seda oodanud, kuid ootamatuna tuli kemikaalisaastumise ja toksiliste ainete raamatukogu sulgemine Washingtonis.

Otsus raamatukogude sulgemiseks oli tingitud finantsprobleemidest. Teadlased ja uurijad leiavad, et raamatukogude sulgemine on lühinägelik ja seab ohtu ministeeriumi suutlikkust analüüsida kvaliteetselt keskkonnaküsimusi.

"Teaduspõhine otsustusprotess on Keskkonnaministeeriumi jaoks äärmiselt oluline ja selle jaoks omakorda on oluline juurdepääs maailmatasemel raamtukogudele," ütles Craig M. Schiffries, Rahvusliku Teadus- ja Keskkonnanõukogu direktor. "See otsus on ebaproportsionaalse mõjuga: ministeerium võidab teatud summa, mis on suhteliselt vaïke, arvestades minsiteeriume ressursse, kuid kaotab seeläbi suutlikkuse saavutada ministeeriumi enda poolt püstitatud missioone ja eesmärke", kommenteeris ta ajakirjale The Scientist.

Lisaks raamatukogude sulgemisele tahab USA Keskkonnaministeerium vähendada teaduslaborite rahastamist.

http://www.the-scientist.com/news/home/27334/