Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Märgistamine

Märgistamise nõuded kehtivad EL määruse 1830/2003 näol alates 2004.a. 16. aprillist.

Märgistamise põhinõudeks on kohustus märgistada GM-tootena kõik tooted, mis sisaldavad või on toodetud EL-s heaks kiidetud GMO(de)st, välja arvatud juhul, kui toode sisaldab GMO-sid alla 0,9% ning GMOde esinemine tootes on juhuslik või tehniliselt vältimatu.

Selline regulatsioon ei tähenda, nagu oleks kõigis mitte-GM toodetes GMO-sisalduse lubatud maksimummäär 0,9%. Juhul, kui ettevõtja väidab, et tema toode sisaldab küll GMOd, ent seda ei tule märgistada, peaks ta tõestama, et GMO-sisaldus tootes on tõesti juhuslik, st ettekavatsemata, või tehniliselt vältimatu. Kõigil muudel juhtudel (st kui toode sisaldab GMOsid küll alla 0,9%, ent selline GMO-sisaldus on ettekavatsetud ja seda oleks võimalik tehniliste meetmetega vältida) peab toode olema märgistatud GM-tootena.

EL määruse ja Eesti geneetiliselt muundatud organismide keskkonda viimise seaduse kohaselt peab GMO(de)st valmistatud toode kandma silti kirjaga „Toode sisaldab geneetiliselt muundatud organismi“ või „Toode koosneb geneetiliselt muundatud organismidest“.