Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Biotehnoloogia juhtfiguur kritiseerib GMO-vaba Wales´i

3. juuni 2006
David Williamson, Western Mail

Üks maailma juhtivaid biotehnoloogia juhtfiguure põlastab Wales´i poliitikute eesmärki olla vaba geneetiliselt muundatud põllukultuuridest.

EuropaBio – Euroopa biotehnoloogiatööstuse lobby-organisatsiooni – juhataja ja geenmuundatud taimi väljatöötava firma BASF tegevdirektor Hans Kast teatas, et Euroopa riigid, kes ei poolda EL-s heakskiidetud geneetiliselt muundatud  põllukultuure, “ei peaks EL-s olema”.

Hans Kast arvab, et "Me ei saa leppida olukorraga, kus tooted on ohutuks tunnistatud ja siis riigid ütlevad, et nad ei taha seda toodet ... Nad peaks EL-st välja astuma ja ütlema, et tahavad omapead olla."

Greenpeace´i pressiesindaja kommentaari kohaselt "näitab see taas, kui kaugel on GM tööstus tegelikust maailmast. Wales on õigusega otsustanud end GMO-vabaks deklareerida, kuna GM põllukultuurid võivad pöördumatut keskkonnakahju kaasa tuua. Ja nüüd teatavad GM firmad Wales´i inimestele, et üht- või teistpidi, aga GMO-d nad endale saavad. Kui see tõepoolest nõnda läheb, võib Wales´i ökoloogiline põllumajandus muutuda minevikuks”.

Mick Bates, erakonna Welsh Liberal Democrats pressiesindaja keskkonnaküsimustes arvas, et "Wales' i reputatsioon rohelise, puhta, ökoloogilise põllumajandusmaana muutub aina tugevamaks ja see on meie põllumeestele väärtuslik nišš. Wales´i inimestel on õigus otsustada, kas nad soovivad oma põldudel GMO-sid kasvatada – ja valdav enamus nendest seda ei soovi."

http://icwales.icnetwork.co.uk/0300business/0100news/tm_objectid=17170433&method=full&siteid=50082&headline=biotech-boss-slams-gm-free-wales-name_page.html