¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
GMO load

Euroopa Liidus on GMOde kasutamine, kasvatamine ja muul eesmärgil turustamine lubatud ainult vastava loa olemasolul. Eraldi nõuded on kehtestatud GMO keskkonda viimise ja turustamisloa taotlemisele ning GMOde toiduks ja söödaks kasutamise taotlemisele. EL põhimõtete kohaselt ning ettevaatusprintsiibist lähtuvalt ei tohiks ühegi GMO kasutamiseks anda luba välja enne, kui on  tõestatud selle GMO ohutus inimeste ja loomade tervisele ning keskkonnale tervikuna.

Kõik Euroopa Liidus välja antud GMO turustamise load kehtivad ka Eestis. 2006.a. septembri seisuga on EL-s antud välja 2 luba GMOde kasvatamiseks: muundmaisi MON810 kasvatamiseks ning muundmaisi Bt176 kasvatamiseks. GMOde turustamiseks on antud lube rohkem, ent need võimaldavad erinevate muundmaisi, -rapsi ja puuvilla sortide kasutamist toiduks, söödaks või tööstuslikel eesmärkidel.

Väljaantud lubade kohta saab infot eelkõige 2 registrist: GMOde keskkonda viimise lubade registrist http://ec.europa.eu/environment/biotechnology/index_en.htm ning GM-toidu ja sööda registrist http://ec.europa.eu/food/dyna/gm_register/index_en.cfm.