¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Tegutse! Teaduslike arvamuste pluralism on ohus

 bandeauges

 

 

 

Fondation Sciences Citoyennes, France &  European Network of Scientists for Social and Environmental (FSC & ENSSER)

10. mai 2010 

Varakult häirekella löönud prantsuse professor on tõsise rünnaku all põllumajandusliku biotehnoloogia lobby poolt.
Täna algatasid Prantsuse organisatsioon Fondation Sciences Citoyennes (FSC) (1) ning Euroopa teadlaste organisatsioon European Network of Scientists for Social and Environmental Responsibility (ENSSER) (2) allkirjade kogumise Caen´i Ülikooli professori dr. Gilles-Eric Séralini ja tema kaastöötajate toetuseks, kes sattusid põllumajandusliku biotehnoloogia tööstuse esindajate ja sellega seotud teadlaste tõsise tule alla.

Kirjale on oma toetust avaldanud juba rohkem kui 250 teadlast 20 riigist. Allakirjutanud peavad oluliseks kaitsta respekteeriva teadusliku kriitika säilimist ja ekspertiisi mitmeksisust küsimustes, mis on sedavõrd tundlikud, komplekssed ja potentsiaalselt tagasipöördumatud, nagu keskkonda lubatavate geneetiliselt muundatud organismide mõjud.

Paljud neist on lisanud isiklikke kommentaare, nagu nt Saksa Duisburg-Esseni Ülikooli prof. emer. Ernst Ulrich von Weizsäcker, kes kirjutab: ”vaadates prof. Séralini avaldatud töid ja nende tulemusi leian ma, et tema töö on nii soliidne, nagu teaduslik töö saab olla."

FSC ja ENSSER kutsuvad ka teisi teadlasi ja avlikkust üles allkirjastama kirja.

Terve pressiteade:
http://db.zs-intern.de/uploads/1273488183-SupportSeralini-PR-FSC-ENSSER.pdf

Kirjale saab avaldada toetust online

http://www.ensser.org/ või
http://sciencescitoyennes.org/

 

1. Fondation Sciences Citoyennes is a French NGO aiming at stimulating the freedom of expression and debate in the scientific world, supporting earlywarning scientists and the development of public controversies on keyscientific issues, increasing the capacity for research and expertise of civil society organisations and citizen movements, and promoting the democratic elaboration of scientific and technical choices. fsc_logo

 

 

http://sciencescitoyennes.org/


2. The ”support and protection of independent and critical research” into the potentially negative impacts of new technologies and their products isa major aim of the work of ENSSER which was founded in 2009.

ensser_logo

http://www.ensser.org/