¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Maisi saastumine aina ulatuslikum

The Organic & Non-GMO Report, USA
1. aprill 2010

USA mahepõllumeeste grupp väidab, et mahemaisi saastumine GMO-dega suureneb pidevalt, vähendades farmerite võimalusi müüa enda toodangut mahemaisi kokkuostjatele.

Põllumehed kasvatavad kollast ja valget toidumaisi ning testivad seda ise, lisaks testivad seda maisi ostjad. Nii ühed kui teised kasutavad selleks testiribasid, mille abil saab määrata, kas mais on geneetiliselt muundatud või mitte.

Põllumeestegrupi sõnul on kuni 1/3 mahemaisipartiidest vähesel määral saastunud GM maisiga. Tema sõnul kasutavad farmerid GMO-vaba seemet ja võtavad kasutusele ennetusmeetmeid saastumise vältimiseks (nt. külvavad risttolmlemise vältimiseks oma kultuuri hiljem kui naabruses asuvad GM maisi kasvatajad, peavad kinni vahemaadest ning puhastavad masinaid. Kuid tänaseks on selge, et nendest meetmetest ei piisa.

”Me kõik mahesektoris oleme tahtnud uskuda, et suudame ettekavatsemata levikut kontrollida. Usun, et see on olnud vale lähtepunkt. Maisitolm on mõeldud levima ja levibki, nii kaugele, kui saab," ütleb grupi esindaja.

Sama probleem näib olevat ka sojafarmeritel. Ka maheubadest on hakatud leidma vähesel määral saastumist, mida enne ei olnud.

Mahepõllumajanduses on mitmeid kordi levinud üleskutse mõõta mahemaisi GMO-dega saastumise ulatuslikkust, kuid seda on raske teha. Nagu ka selle grupi liikmed, on ka teised põllumehed ettevaatlikud saastumisest rääkimisel, sest kardavad kaotada turgu.


http://www.non-gmoreport.com/articles/apr10/organicfarmers_gmocontamination.php