¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Peruu mais saastunud

 

 Latinamerica Press, Peru
23. juuli 2009

Peruus tehtud uurimuse käigus tuvastati viies põllumajanduse võtmepiirkonnas GM maisi olemasolu.

Olemasolevate seaduste kohaselt ei ole Peruus GM taimede kasvatamine ja müük lubatud, aga puuduvad ka seadused, mis otseselt sätestaks karistuse nende kasvatamise ja müügi eest.

Uurimuse teostas La Molina Põllumajandusülikooli bioloogilise ohutuse spetsialist Antonietta Gutiérrez ning sellega tegeleb edasi Peruu Põllumajandusministeerium. Gutiérrez võttis 319 proovi viie regiooni maisihoidlatest ja leidis, et mais oli saastunudUSA firma Monsanto geneetiliselt muundatud maisi sortidega MON863 ja MON810.

Enamus Peruu imporditud maisiseemnetest on Argentiina ja USA päritolu. Peruu sõlmis USA-ga vabakaubanduse leppe 1. veebruaril, vallandades sellega mitmete huvigruppide poolt terava kriitika. Grupid muretsesid, et leppe tulemusena ujutatakse Peruu GM maisiga, nagu see juba juhtus Mehhikos.

Isegi kui Valitsus kinnitab Gutiérrez´e leidu, ei tähenda see, et midagi konkreetset ette võetakse. ”Kui geenmuundatud maisi leidumine kinnitust leiab, on INIA [Peruu Põllumajandusministeeriumi vastava osakonna] võimalused tegutsemiseks piiratud, sest meil ei ole otseselt GMO-sid puudutavaid seadusi," ütleb Põllumajandusministeeriumi agronoom Susi Salazar.

http://www.lapress.org/articles.asp?art=5906

Seotud teemal:

Peruu mais on GMOdega saastunud (jaanuar 2008)
http://www.eko.org.ee/gmo/index.php?option=com_content&task=view&id=461&Itemid=40