¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
EFSA teadlased ei suuda omavahel BASFi GM kartuli ohutuses kokku leppida

 

Greenpeace,

11. juuni 2009

Euroopa Toiduohutuse Amet (EFSA) ei ole suutnud jõuda kokkuleppele selle kohta, mida arvata antibiootikumiresistentsust kodeerivate geenide leidumisest GM taimedes. Küsimus on määrava tähtsusega BASFi GM kartuli, aga ka teiste - juba turulolevate GMO-de - saatuse jaoks.

Tunnistades teaduslikku määramatust on EFSA GMO paneel väitnud, et "ei ole tõenäoline", et GM taimedes leiduvad antibiootikumiresistentsuse geenid moodustaksid ohtu tervisele ja keskkonnale. Selle järeldusega ei ole aga nõus kaks vanemteadlast EFSA bioloogilise ohutuse paneelist, mis samuti hindab GM taimede ohutust ja leivad, et antud geenid võivad omada negatiivset mõju inimeste tervisele ja keskkonnale.

"Me tervitame seda enneolematut mitmekülgsust EFSA arvamuses ja rõõmustame selle üle, et EFSA hakkab lõpuks tunnistama, et GM taimede küsimuses on ka teadlaste kogukonnas palju vaidlusi ja määramatust. See näitab ka, et GM taimede riskide hindamisel on oluline praegusest laiem teadlaste konsulteerimine," [1] ütleb Marco Contiero, Greenpeace EL GMO koordinaator.

Tegemist on esimese juhtumiga, kus EFSA ei jõua üksmeelele GMO riskide suhtes. Kahe vastuväiteid esitanud teadlase arvates "ei ole negatiivseid mõjusid võimalik hinnata" ja et geeniülekande tõenäosus taimelt bakterilt on väga ebamäärane: "vähetõenäolisest kõrgeni" [2].

EFSA oli juba andnud oma positiivse hinnangu BASFi GM kartulile, mis sisaldab antibiootikumi resistentsuse geeni, kuid oli sunnitud Euroopa Komisjoni palvel tegema kordushindamist, kuna Komisjoni arvates, ei pruukinud kõik juriidilised ja tervist puudutavad faktorid olla adekvaatselt hinnatud. [3]

2001 aastal EL-s vastu võetud direktiiv nõuab inimtervisele ja keskkonnale kahjulikest antibiootikumi resistentsuse geenidest loobumist aastaks 2004. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) andmetel kodeerib BASFi GM kartulis leiduv geen resistentsust antibiootikumile, mis on väga oluline selliste tõsiste haiguste ravis, nagu nt tuberkuloos. [4]"

BASFil oli kaheksa aastat aega töötada välja kartul, mis ei sisaldaks antibiootikumi resistentsuse geene, kuid BASF otsustas raha ja aega kokku hoida ja seda mitte teha," kommenteerib Contiero. "Lubada see praegu turule oleks sama hullumeelne kui hakata taas tootma autosid, millel puuduksid turvarihmad ja õhupadjad. GM toodete lubamine peaks põhinema tervise- ja keskkonnariskide hindamisel, mitte BASFi ärihuvide kaitsmisel."

[1] BASFi GM kartul sisaldab antibiootikumiresistentsust kodeerivat markergeeni nptII

[2] www.efsa.europa.eu/cs/BlobServer/Scientific_Opinion/gmo_biohaz_st_ej1108_ConsolidatedARG_en.pdf?ssbinary=true  (p. 90).

[3] BASFi GM kartuli probleemidest ja lubamise kronoloogia:

www.greenpeace.org/eu-unit/press-centre/press-releases2/pr-basf-gm-potato-council-vote 

[4] World Health Organisation, Critically Important Antibacterial Agentsfor Human Medicine for Risk Management Strategies of Non-Human Use. Report of a WHO working group consultation, 15-18 February 2005, Canberra, Australia www.who.int/foodborne_disease/resistance/amr_feb2005.pdf

Samuti: EMEA - Committee for medicinal products for veterinary use and Committee for medicinal products for human use, Presence of the antibiotic resistance marker gene nptII in GM plants for food and feed uses. EMEA/CVMP/56937/2007. 22 February 2007

www.emea.europa.eu/pdfs/human/opiniongen/5693707en.pdf