¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Saksamaa Looduskaitseamet hoiatab GMO-de eest


Saksamaa Looduskaitseamet (BfN) avaldas ülevaate "Toit, bioloogiline mitmekesisus ja geneetiline muundamine". BfN president professor Dr. Beate Jessel' i sõnul on ökoloogilisest ja looduskaitselisest aspektist lähtuvalt GMO-de kasutamisele vaja rangemaid piiranguid.

2008. a toiduhindade tõus äratas taas ellu vaidluse selle üle, millised meetodid on põllumajandustootmises adekvaatsed ja jätkusuutlikud. Aina ekstreemsemaks muutuvad ilmastikutingimused muudavad püstitatud eesmärgid - saakide suurendamise - veelgi keerukamaks kui enne. Samal ajal oodatakse, et põllumajandus pakuks vastuseid veel paljudele küsimustele, nt energiamuredele või soodustaks kasvuhoonegaaside vähendamist.
Nende eesmärkide saavutamiseks nõuavad mitmed huvigrupid geneetiliselt muundatud taimede kasutuselevõttu, nähes nendes olulist panust saakide suurendamiseks ja seega maailma toitmiseks.

BfN trükis analüüsib, kuivõrd saab geneetiline muundamine aidata maailma toita ja milliseid riske kätkeb GMO-de kasutamine looduskaitses. Samuti analüüsitakse alternatiivseid loodussõbralikke lahendusi, mis suurendaksid pikas perspektiivis saake ja toiduga varustatust.

Prof. dr. Beate Jessel´i sõnul on "Geneetiliselt muundatud taimede kasvatamine äärmiselt vastuoluline küsimus ning GMO-de jätkusuutlik kasutus ei ole siiani tõestust leidnud. Alternatiivsed aktsepteeritavad lahendused on aga juba praegu laialt kasutusel ja neid peab toetama nii teaduses, hariduses kui poliitikas."

BfN ülevaate "World food, biodiversity and genetic engineering" võib leida www.bfn.de

http://www.bonn.de/rat_verwaltung_buergerdienste/presseportal/pressemitteilungen/06534/index.html