Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Tavasoja annab kõrge saagi väiksema kuluga

University of Missouri Extension, USA
8. september 2008
  
Tavasoja sordid lähevad jälle moodi. Väiksemad kulutused seemnetele ja umbrohu kontrollimisele, hinnaeelis turul ja saagid, mis konkureerivad Roundup Ready geneetiliselt muundatud sojaubadega, on toonud tavasoja tagasi põllumeeste huviorbiiti, ütles Grover Shannon, Missouri Ülikooli Delta Teadusuuringute keskuse agronoom.
1990-ndatel tõi firma Monsanto turule sojaoad ja teised kultuurid, mis olid geneetiliselt muundatud resistentseteks Monsanto populaarsele herbitsiidile (umbrohumürgile) Roundup (glüfosaat). "Nüüd on aga tekkinud taas huvi tavasoja sortide vastu. Põllumehed saavad kasvatada neid odavamalt ja saaki annavad nad sama palju" ütles Shannon.

Osaliselt on selle muutuse taga glüfosaadi pidevalt tõusev hind, osaliselt Euroopa Liidu ja teiste riikide huvi muundamata soja vastu. Lisaks on geneetiliselt muundatud soja kasvatamine toonud kaasa glüfosaadiresistentsete umbrohtude kiire tekke ja leviku ning suurendab umbrohu hävitamiseks vajalikke kulutusi.
Suur nõudlus GMO-vaba soja vastu on toonud kaasa hinnalisa GMO-vabale viljale mitmete kokkuostjate poolt.
Oluline on ka see, et tavasoja puhul võib põllumees säilitada oma seemet - muundatud Roundup Ready sojat peab põllumees aga igal aastal uuesti ostma.
Kõik kokku annab see olulise kokkuhoiu - tavasoja kasuks.

Teadusuuringute Keskus on Shannoni sõnul jätkanud oma tavasoja aretusprogrammi, isegi ajal, kui kõik erafirmad läksid üle Roundup Ready sojale.
Kaks aastat tagasi tõi keskus turule kaks tavasoja sorti "Jake" ja "Stoddard", mis on tekitanud põllumeestes huvi oma kõrge kohanemisvõime poolest erinevates muldades kasvamisel ja suurele nematoodiresistentsusele.

”Nematoodid on muutunud aina suuremaks probleemiks, kuna enamik sorte taanduvad ühele geneetilisele algallikale," ütles Shannon. ”nende sortide puhul oleme aga püüdnud kasutada aretusel teisi sojasorte, mis on nematoodidele resistentsemad."
http://agebb.missouri.edu/news/ext/showall.asp?story_num=4547&iln=49