Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Made by Monsanto: korporatsioonid on loonud GM kultuuride kohta vaeste päästmise müüdi

Dominic Glover

Antud analüüs käsitleb põllumajandusliku biotehnoloogia kuvandi kujundamist ühiskonnas ja selle sidumist rahvusvahelise arenguga.
Geneetiliselt muundatud (GM) kultuurid on hõivanud tähtsa koha põllumajanduse arengut käsitlevates diskussioonides. Selles kontekstis on sageli esilekerkivateks teemadeks saagikus ja majanduskasv, toidujulgeolek ja toiteväärtus, jätkusuutlikkus ja kliima soojenemine.
Sellest hoolimata on üldiselt tunnustatud fakt, et praegusel ajal kommertskasutuses olevad GMO-d võivad täita vaid arenenud tööstusriikide põllumeeste vajadusi ning pakkuda väga vähe arengumaade väiketalunikele.
Kuigi loataotluste järjekorras on mitmeid asjakohasemaid kultuure, näib, et järg ei jõua nende kätte niipea.

Käesolev analüüs püüab uurida, kuidas on juhtunud nii, et arengumaade vajadustest lähtuvalt üldtunnustatult marginaalsest tehnoloogiast räägitakse pidevalt nii, nagu oleks arenguriikide heaolu kõige olulisem põhjus selle kommertsialiseerimiseks nii arenenud riikides kui arengumaades.
Keskendudes rahvusvahelise põllumajandusäriga tegeleva firma Monsanto näitele näitab analüüs, kuidas jätkusuutlikkuse ja maailma toitmise narratiivid mängisid olulist rolli firma tehnoloogia- ja kommertsstrateegiate kujundamisel viimase kahekümne aasta jooksul, mõjutades samal ajal väga vähe seda, mida Monsanto laborites reaalselt välja töötatakse.
http://www.steps-centre.org/PDFs/GM%20Crops%20web%20final_small.pdf