Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
Kas on põhjust oodata soolatolerantseid GMO-sid?

BBC News
4. detsember 2008

Ajakirja Science artikli kirjutanud teadlaste sõnul muutub tulevikus mageveepuuduse leevendamiseks äärmiselt oluliseks võimalus kasvatada taimi soolase vee abil. 
Nende sõnul võib soolase pinnase tingimustes kasvavate metsikute taimede kodustamine vähendada toidupuudust maailmas.
Vaid 1% planeedi veest on magevesi ja paljud põllumajanduspiirkonnad maailmas muutuvad vähemtootlikeks sedamööda kuidas suureneb soolasisaldus veevarudes.
/.../
Teadlaste sõnul peame hakkama mõtlema soolase keskkonna kasutamisele põllumajanduses. Maailmamere taseme tõustes muutub soolasemaks ka põllumajandusmaa, kuid toiduallikaks võivad muutuda taimed, mis juba praegu suudavad ellu jääda soolases keskkonnas - näiteks jõesuudmete ümbruses, kus magevesi seguneb mereveega.

Traditsiooniliste kultuuride kastmiseks vajaliku magevee toomise kulu muutub üha suuremaks ja see võib sundida tootjaid pöörduma soolasema vee poole.

"Meie magevee varud on piiratud - enamikku sellest kasutatakse joogiveeks. Ajapikku muutub tulusamaks soolaka vee ja merevee kasutamine põllumajanduses," ütles professor Rozema.

Teadlaste sõnul on parimaks teeks metsikute taimede kodustamine ja ristamine, mis tõstaks nende saagikust.

Paljudes maades on rannikul kasvavaid taimi (nagu nt merikapsas) kasutatud toiduks juba tuhandeid aastaid, kuid alles hiljuti hakati nägema nende potentsiaali kommertskultuuride asendamisel.

Madalmaades kasvatatakse nüüd merikapsast müügiks ja selle on Rozema sõnul ka turgu.

/../

Teadlaste sõnul peaks hakkama kaaluma soolatolerantsete kultuurtaimede kasutamist, näiteks on spinati ja peedi sugulaseks olev randköömen (Crithmum maritimum L.) just selline taim, mis kasvab ka soolakas vees ning suhkrupeet võib kasvada ka soolasemates tingimustes.

"Suhkrupeet ongi soolatolerantne taim, mille tolerantsus ei ole kultuuristamise käigus vähenenud," ütleb Rozema.

Juba 30 aasta vältel on proovitud saada taimi soolatolerantseks ka geneetilise muundamise abil - näiteks nisu ja riisi. Kuid teadlaste sõnul on soolatolerantsuse saavutamine siiani osutunud võimatuks. Nüüd on teadlased jõudnud arvamusele, et tolerantsuse saavutamiseks vajalik geenimanipulatsioon on praeguste teadmiste taustal liiga keeruline, et seda oleks võimalik saavutada.

Teadlaste sõnul võib teatud soolatolerantsetel taimedel olla tulevikku ka biokütusena kasutamisel - näiteks toodavad ühe teatud randköömne variatsiooni seemned rohkem õli kui soja või päevalill.


http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/7765109.stm