¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
EL tervisevolinik ei poolda nulltolerantsist loobumist

The Guardian, UK
16. oktoober 2008

EL tervishoiuvolinik Vassiliou ütles neljapäeval Limassolis (Küprosel) toimunud põllumajanduskonverentsil, et tema arvates ei peaks EL muutma oma GMO nulltolerantsi poliitikat luba mitteomavate GMOde suhtes imporditud toidus.
Androulla Vassiliou sõnul usub tema kabinett, et kõik potentsiaalsed kauplemisprobleemid lahendab uus impordiluba, mille Euroopa Komisjon (EK) hiljuti väljastas ja veel üks impordiluba on juba ka oma järjekorda ootamas.
EL on alates 2004. aastast  lubanud turule mitmeid GM tooteid, peamiselt maisisorte. Kuigi lube on väljastatud üsna kergekäeliselt, ei ole siiani lubatud teistes riikides lubatud, kuid EL-s luba mitteomavate GMOde esinemist toodetes, ka mitte väikestes kogustes.
Vassiliou sõnul on tema kabinetil plaanis võrrelda andmeid EL põllumajandusvoliniku Mariann Fischer Boel´i kabinetiga: ”Kui leiame tulevikus või peale andmete võrdlemist, et peab (muutma poliitikat), oleme koduse töö ära teinud ja oleme valmis konkreetseid samme astuma."

Euroopa loomatööstus on avaldanud Euroopa Komisjonile survet muuta olemasolevat seadusandlust, keskkonnaorganisatsioonid on olnud selle vastu.
http://www.guardian.co.uk/business/feedarticle/7882913

Taustast: juunis 2008 arvas tervisevolinik, et EL peab nulltolerantsist loobuma:

http://www.eko.org.ee/gmo/index.php?option=com_content&task=view&id=561&Itemid=40