Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
GM taimede toksilisuse uuringud: ülevaade avaldatud kirjandusest

Critical Reviews in Food Science and Nutrition, 47: 721-733(2007)

Jose L. Domingo
Toksikoloogia ja keskkonnatervise labor, Meditsiinikool,"Rovira I Virgili" Ülikool, San Lorenzo 21,
43201 Reus, Hispaania

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) andmetel on praeguseks rahvusvahelisel turul leiduvad geneetiliselt muundatud (GM) tooted kõik läbinud rahvusriikide poolt teostatud riskianalüüsid.
Need analüüsid ei ole viidanud ühelegi riskile inimtervisele. Hoolimata sellest selgesõnalisest väitest on hämmastav tõsiasi, et sellel kümnendil rahvusvahelistes teadusajakirjades avaldatud artikleid vaadates võib leida äärmiselt vähe viiteid uuringutele, milles on uuritud GM toidu toksilisust/riske inimeste või loomade tervisele.
Käesolevas uurimuses on analüüsitud, millist teaduslikku informatsiooni on võimalik leida GM taimede potentsiaalse toksilisuse kohta. Ülevaate saamiseks on kasutatud Medline andmebaasi.
Uurimisobjektide hulka on võetud järgmiste toidutaimede toiduks või söödaks potentsiaalse kasutamise ohutuse uuringud:  kartul, mais, soja, riis, kurk, tomat, paprika, hernes ja õliraps.
Viidete hulk oli üllatavalt piiratud. Lisaks ei olnud enamiku avaldatud uuringute läbiviijateks antud toodet tootvad biotehnoloogiafirmad.
Antud ülevaate kokkuvõtteks võib esitada küsimuse: Kus on teaduslikud andmed, et GM taimed/toit on toksikoloogiliselt ohutud?

Uuringut võib lugeda siit: domingo_review_of_literature