¬†¬†¬† Avaleht ¬†¬†¬† Toit ¬†¬†¬† Kliima ¬†¬†¬† K√ľtus ¬†¬†¬† √úhine! ¬†¬†¬†
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biok√ľtused
Uudised
Infoleht
Artiklid
√úhine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
√ēigusk√ľsimused
Kooseksisteerimine
Tr√ľkised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA toetab Monsanto toodete kasvatajaid

 


Kuigi tavaliselt valitsusel ei ole kombeks toetada mingeid tooteid, on USA Põllumajandusministeerium sõlminud tavatu lepingu põllumajandushiiglasega Monsanto Co., mille tulemusena Illinoisi, Indiana, Iowa ja Minnesota põllumehed saavad vabastuse riiklikust viljakindlustusmakse maksmisest, kui nad külvavad sellel kevadel Monsanto maisi.

Leping on pannud kerkima nii mõnegi kulmu, iseäranis mahepõllumeeste seas, kes väidavad, et riiklik ametkond ei peaks reklaamima sel moel maisi, mis on umbrohumürgikindel või sisaldab valku, mis on toksiline putukatele.

Põllumajandusministeeriumi sõnul on Monsanto GM maisi kindlam kasvatada ja seega on kindlustusest vabastamine õigustatud.

Terve lugu:
http://www.chicagotribune.com/business/chi-wed_monsantodec26,0,6085830.story

http://monsanto.mediaroom.com/index.php?s=43&item=558

USA Põllumajandusministeeriumi väidet on raske viia kokku ministeeriumi 2002. aastal avalikustatud raporti tulemustega, kus - küll ettevaatlikus sõnastuses - kuid siiski leitakse, et GMO-de kasutuselevõtt ei ole Põllumeestele majanduslikult sugugi olnud üheselt positiivne, vaid pigem on tulemused olnud erinevalt tõlgendatavad ja kohati isegi negatiivsed, iseäranis Bt maisi puhul.

http://www.ers.usda.gov/publications/aer810/