Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
UK rahastab biotehnoloogia sektorit 30 korda heldemalt, kui ökoloogilist põllumajandust

Suurbritannnia finantseerib igal aastal GM taimede aretamist miljonitesse naeladesse küündivate summadega ning sõlmib kokkuleppeid biotehnoloogia tööstusega, lihtsustamaks GMOde testimist.

Ministeeriumi sisedokumendid näitasid, et Suurbritannia valitsus püüab kergendada GMOde tulekut Suurbritanniasse, tehes samal ajal nägu, et valitsus on erapooletu.
 
Teabeõiguse seaduse alusel saadud dokumendid, mille saamine osutus erakordselt keeruliseks,  tõestavad, et valitsus leppis kokku biotehnoloogia tööstusega GM kartulite katsetamise tingimuste määramises ning eraldab igal aastal kümneid miljoneid naelu GM taimede aretamiseks vajalike teadusuuringute läbi viimiseks. 

Friends of the Earth Europe´i saadud dokumendid näitavad, et UK valitsus eraldab igal aastal 50 miljonit naela põllumajandusliku biotehnoloogia arenguks. Sellise heldekäelisuse taustal on suureks kontrastiks eelmisel aastal eraldatud 1.6 miljonit naela mahepõllumajanduses teadusuuringute läbiviimiseks - samal ajal kui valitsus on korduvalt lubanud edendada keskkonnasõbralikku "jätkusuutlikku" põllumajandust.
 
Avalikult on ministrid läbi aastate väitnud, et nad on GMO-de suhtes neutraalsed ja et tehakse kõik riskide maandamiseks.

Valitsusväliste organisatsioonide ühenduse GM Freeze sõnul näitavad dokumendid aga selgelt vastupidist. Nimelt näitavad nad, et DEFRA, kelle halduses on keskkonna- maaelu- ja toiduga seotud küsimused, lubas biotehnologoiafirmal BASF aidata kartuli põldkatsete tingimuste määratlemisel. Eelmise aasta detsembris sai firma loa istutada järgmise viie aasta jooksul Inglismaa põldudele 10 põldkatsena kokku 450,000 GM kartulit.
DEFRA ja firma vaheline kirjavahetus näitab, et ametnikud tegid korduvalt väga suuri järeleandmisi, et põldkatsete kriteeriumid (mille eesmärk peaks olema keskkonna ja põllumeeste kaitsmine) oleks BASFile "sobivad".

Tervet lugu loe:


http://environment.independent.co.uk/green_living/article3104668.ece

http://comment.independent.co.uk/leading_articles/article3104605.ece

GM Freeze´i poolt avalikustatud materjali vt.:

http://www.gmfreeze.org/page.asp?id=329&iType=1079