Avaleht     Toit     Kliima     Kütus     Ühine!    
Mis on GMO?
Riskid
Toidutootmine
Kliimamuutused
Biokütused
Uudised
Infoleht
Artiklid
Ühine!
GM-tooted
GMO-vabad piirkonnad
Õigusküsimused
Kooseksisteerimine
Trükised
Filmid
Kalender
Kes me oleme?
Viited
Kontakt
USA-s kerkis esile inimmuundamise keelamise initsiatiivrühm

7. märts 2006, Coalition to Regulate Human Engineering and Human-Animal Crossbreeding, USA

USA-s kerkis esile algatusrühm, mille eesmärgiks on keelata Missouri osariigi konstitutsioonis inimmuundamine.

Koalitsiooni esindaja Dr. David Reardon´i, biomeedikust eetikainimese, sõnul on koalitsiooni eesmärgiks saada biotehnoloogia areng, sealhulgas mõnede Nobeli laureaatide tegevus, mingigi kontrolli alla.  Reardon peab silmas teadlasi, kes soovivad luua inimese ja looma hübriide, „superlapsi” ja eesmärgistatult ajukahjustusega lapsi, et kasutada neid organite doonoritena.

"See kõlab nagu ulmejutt, kuid suur rühm väga mõjuvõimsaid teadlasi ja ärimehi töötab usinalt selle nimel, et ulmest saaks reaalsus,” ütleb Reardon, kes on ühtlasi ka Elliot´i Instituudi direktor.

"Need visionäärid on andnud teada oma kavatsusest teenida bioloogia radikaalse kasutamise abil  miljardeid, luues geneetiliselt täiustatud „superbeebisid”, ütles ta. "Neil on raha, ajusid ja motivatsiooni, et seda teha. Lisaks püüdlevad nad patendi saamise ja tulu poole, tegutsedes kohati hoolimatult. Ja kõige hullem on see, et nende tegevust ei takista ükski seadus.”

"Inimese genoom on nii kompleksne, et me teame, et hakkab toimima Murphy seadus. Tulevik toob palju eksitusi ja ettekavatsemata mõjusid. Eksperdid hoiatavad juba praegu, et käesolevad inimeste ja loomade geenide kokkusobitamise eksperimendid kiirendavad loomaviiruste adopteerumist inimviirusteks, nagu juhtus HIV-i ja linnugripiga,” on Reardon´i sõnum.
http://www.earnedmedia.org/elliot0307.htm