partnerid

    kkok kkamet

    rmklogo

    riigikontroll

09.12.2016 Eesti metsa majandamine tuleb suunata säästvale rajale ja muuta avalikkusele arusaadavaks

Tartus 8. detsembril kohtunud keskkonnaühendused ning Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlased vaagisid metsamajanduse hetkeseisu ja püüdsid leida lahendusi Eesti metsade paremaks kaitseks. Ühiselt tõdeti, et Eesti ei tohi jätkata metsapoliitikat, mis kasutab puiduressurssi tuleviku arvelt, on kliimavaenulik ning avalikkusele läbipaistmatu. Keskkonnaministeeriumile tehakse ettepanek arvestada majanduslike huvide kõrval ka metsa ökoloogiliste ning sotsiaalsete väärtustega, kaasates vastavad huvirühmad võrdsetel alustel poliitikakujundamisse.

Viimastel nädalatel kerkinud metsanduse debatt on üha hoogu kogumas. Sotsiaalmeedias on aktiveerunud kümned tuhanded inimesed. Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe Tarmo Tüüri sõnul näitavad ainuüksi ELFi Facebooki lehele kogunenud sadade inimeste seisukohavõtud, et praegune metsapoliitika paneb inimesi tõsiselt muretsema. “Sealjuures on arusaamatust ja murelikkust nii loodushoidjate, metsaomanike kui elupõliste metsameeste hulgas,” selgitas Tüür. “Need on selged märgid, et metsapoliitika valikuid pole eri osapooltega läbi arutatud ega Eesti elanikele selgitatud. Segadust lisab levinud praktika kasutada eri juhtudel erinevaid erialatermineid ja statistika arvestusmeetodeid, valides selgitamiseks parajasti otsust kõige sobivamas valguses näitavad põhjendused.”

Keskkonnaühenduste metsanduspoliitika seisukohtadega saab tutvuda kampaanialehel: http://metsakaitseks.voog.com. Keskkonnaministeeriumiga soovitakse seisukohti arutada 16. detsembril toimuval kohtumisel.

Rohkem infot:

Tarmo Tüür

Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees

Tel. 53 411 020

tarmo@elfond.ee

esindaja

Balti Keskkonnafoorum

Aadress:

Liimi 1, Tallinn 10621

NB! Tähitud kirjadele palume kindlasti lisada ka esindusorganisatsiooni nime, kes 2017. a on Balti Keskkonnafoorum

Koordinaator:
Vivika Veski
tel: 5569 4874

e-post: info[ät]eko.org.ee

toetajad

kkm

kysk